Rod rudého čiroku

Neohodnoceno

Románová prvotina nositele Nobelovy ceny za literaturu.

499 Kč
Skladem (>5 ks)

Epochální román z postimperiální Číny 20. až 30. let rozervané bojem na život, či spíše na smrt. Ozbrojené tlupy komunistů a nacionalistů si jdou bez milosti po krku a zároveň, pokud se jim to hodí, bojují s japonským uchvatitelem. Také na Náhorních Pustinách, v Mo Jenově domovině, se vypravěčův dědeček, místní lapka, a babička, majitelka vyhlášené palírny na čirokovku, přidávají k odboji a spolu s nimi celá řada jedinečných postav a postaviček.
V této ódě na nezávislost se střídá láska s bouří, humor s krutostí, hrůza s pudovou srdnatostí. Vesničané se bijí jen za svou rodinu a půdu, občas za svého hrdinu. Ideologie, vojáctví i láska hrají svoji věčnou tragikomedii, zatímco se prolitá krev vpíjí do pole rudého čiroku a odtéká temnými vodami řeky Inkoustovky.
České vydání přináší celou, do roku 2008 nepublikovanou verzi Mo Jenovy románové prvotiny, autorova prvního velkého úspěchu vyzdvihovaného pro jeho stylistickou svobodu a uměleckou sílu. Román, kterému se ovšem záhy dostalo velmi kritického přijetí, protože zpochybňoval oficiální historii počátků komunistické strany, naštěstí vykoupil jeho nejdůležitější literární hrdina: nejchudší lid čínských rolníků.

Kód Kód: 9788087971482
Jméno značky: Verzone
Kategorie: KNIHY 15+
Autor: Mo Jen
Překladatel: Denis Molčanov
Formát: 13 x 19,5 cm
Počet stran: 464
Vazba: vázaná s přebalem
Rok vydání: 2021, 1. vydání
ISBN: 978-80-87971-48-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: