Kuchařka pro vnučky

Neohodnoceno

Výpravná kuchařka pro radost ze života

499 Kč
Skladem (>5 ks)

Česká domácí kuchařka plná původních rodinných receptů předávaných z generace na generaci se vrací. Oblíbená kuchařka Elišky Maixnerové, která se dočkala několika dotisků a cestu si našla i mezi krajany v zahraničí, je po více než dvaceti letech od prvního vydání zpět, ve zcela novém výpravném vydání. V knize najdete více než dvě stovky fotografiemi doprovázených receptů v klasickém uspořádání do kapitol od polévek po cukroví. Nechybí ani dorty, zavařeniny nebo nakládání na zimu. Sestavit si tak můžete kompletní sváteční menu, stejně jako najít inspiraci pro rychlou večeři.

Díky jednoduše popsaným receptům s touto kuchařkou uvaří svíčkovou nebo třeba upeče vánočku opravdu každý. Najdete zde českou klasiku, stejně jako rodinné speciality či již zapomenutá jídla. Vyzkoušejte gryšíble, žahour, barches nebo nadívajnu, jídla našich předků. Zavzpomínejte na prázdniny u babičky nad talířem borůvkových knedlíků a sklenicí bezové limonády. Nejen začínající kuchařky a kuchaři ocení rady na závěr. Praktický je také prostor k zaznamenání vlastních receptů a kapsa pro ukládání výstřižků. Díky kroužkové vazbě se kuchařka nebude zavírat zrovna ve chvíli, kdy potřebujete s rukama od těsta nahlédnout do receptu. Oblíbené recepty doprovázejí vzpomínky, které se k nim v autorčině rodině vážou, a tak si v knížce kromě vaření můžete i příjemně počíst.

Jak uvádí v doslovu editorka Kateřina Kadlecová, jedna z autorčiných vnuček, v knize nakonec nejde pouze o recepty samotné, ale především o propojení generací, o předání a uchování toho nejdůležitějšího z rodinného dědictví – vzájemné lásky, úcty a hlavně společně sdílené radosti ze života.

„Tato úžasná kniha je dílem několika generací, každá trpělivě přidávala dílek po dílku. I já jsem postupem času zjistil, že trpělivost je ohromně důležitý faktor a dobré věci zkrátka trvají. Kulinářské umění je láska a trpělivost na celý život.“ Filip Sajler

Kód Kód: 9788087971499
Jméno značky: Verzone
Kategorie: NAUČNÉ
Autorka: Eliška Maixnerová
Formát: 20 x 25m
vazba: kroužková
Počet stran: 264
Rok vydání: 2021, 1.vydání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: