Rekrut 244

Neohodnoceno

Dobrodružství s hlubší myšlenkou.

370 Kč
Skladem (2 ks)

Svět blízké budoucnosti trpí změnami klimatu, válkami a nekonečnými uprchlickými vlnami. Za vysokou zdí, která chrání starý kontinent od nebezpečného světa tam venku, se ale žije šťastně a pohodlně. Lidé v propojených urbánních zónách vědí, čeho se vyvarovat, vědí, jak žít zdravě, jak zacházet se svými emocemi. Jejich život řídí a chrání dokonale propracovaný Systém. Čtrnáctiletý Jony se v něm pohybuje jako doma. Jednoho dne je ale vybrán pro tajnou armádní misi. Má zaběhnout nový program na ochranu země. V každém systému se ale čas od času objeví nějaká trhlina...

František Tichý začal román psát těsně před vypuknutím covidové pandemie. Otázky související se závislostí nových generací na digitálním světě, které si pokládal, náhle dostávaly nové, nečekané rozměry. Co znamená dokonalá kontrola a stálé připojení? Kde jsou hranice zodpovědnosti i svobody státu a jednotlivce? A kde je skutečné nebezpečí: v těch, kteří námi manipulují, nebo v nás samotných?

Kniha završuje volnou trilogii pro dospívající čtenáře autora Františka Tichého s ilustracemi Stanislava Setinského: vyprávění z minulosti (Transport za věčnost), přítomnosti (Labyrint nedokončených setkání) a aktuální sci-fi příběh.

Kniha potěší čtenáře Lois Lowryové.

Kód Kód: 9788075151438
Jméno značky: Baobab
Kategorie: KNIHY 15+
Autor: František Tichý
Ilustrace: Stanislav Setinský
Formát: 15x22 cm
Počet stran: 326
Vazba: brožovaná
Rok vydání: 2022
Nakladatelství: Baobab

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: