Přitakání Paula Ricoeura

Neohodnoceno

Filozofie pro děti

225 Kč
Skladem (>5 ks)

Filozof Paul Ricoeur, obklopený svými knihami a vzpomínkami, bdí. Celý život cestoval po světě, aby zpochybňoval myslitele své doby. Ale jeho dvojník v převleku sovy spočine na jeho rameni a pozve ho na největší z cest: vydat se cestou souhlasu a nakonec si říci ano. Život totiž není vždy dlouhá a klidná řeka, ale často se skládá ze setkání, lidského sdílení a přátelství. Často jsme přítomni sváru i přátelství, z kterých vycházejí podmínky lidského bytí na světlo.
To právě Paul Ricoeur ví a snaží se pochopit a popsat, jak tento proces funguje. Podle něj citujme: „Otázkou není přijmout smrt, ale přijmout své narození a říci mu ano.“ Filozof vede dialog se svou existencí, zpochybňuje své pochybnosti v celé knize, kterou její autor, Ricoeurův žák, Olivier Abel vyjádřil jasně a přesně.
Ilustrace Eunhwy Lee završují tuto životní cestu s jistou sladkostí a vrhají čtenáře do konverzace o štěstí ze souhlasu se svou existencí.
Autor Olivier Abel se po výuce v Istanbulu stará o Fond Ricoeur zanechaný jeho učitelem a přítelem na fakultě, kde přednáší etickou filozofii. Otec čtyř dětí píše pro filozofy malé i velké a zde chtěl vyprávět, jak krásné je milovat knihy.
Ilustrátorka korejského původu Eunhwa Lee, nyní žije a působí v Paříži. Vystudovala obor plastických umění na univerzitě Honkigu v Soulu a následně pokračovala ve Štrasburku obororem ilustrace na fakultě dekorativního umění. Od roku 2007 pracuje především pro vydavatelství a její ilustrace se objevují především v novinách a časopisech.

Kód Kód: 9788090853294
Jméno značky: Pink Box
Kategorie: DĚTI 10 +
Autor: Olivier Abel
Ilustrace: Eunhwa Lee
Překlad: Jacques Joseph
Formát: 14 x 21 cm
Vazba: brožovaná
Počet stran: 64
Nakladatel: Pink Box
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: