Nemožné

Neohodnoceno

výprava za vznikem vesmíru

379 Kč
Skladem (3 ks)

Všechno to začalo v době, kdy vše se nacházelo na jednom místě. Nevíme sice, jak vesmír vznikl, ale víme, že vznikl z jednoho malého bodu. Zdá se to nemožné, ale je tomu tak: když to začalo, všechno velké bylo malé.
Kniha Nemožné nám vypráví historii vesmíru od velkého třesku po vznik planet, živočichů a lidstva.
První kniha literatury faktu Catariny Sobral je pestrou cestou napříč částicemi, hvězdami, dinosaury a naším rodokmenem.

„V této fantastické knize Catarina Sobral vytváří skutečný úvod do kosmologie. Nové otázky i nová tvrzení se objeví pokaždé, když otočíme stránku, jako kdyby to byla nějaká zábavná hra. Velkolepé ilustrace využívají směsici technik a materiálů – kresbu, malbu, koláže (lepení), pastelky, fixy, pastely - mnoha barev a textur. Je v nich prostor pro nové zkušenosti i výtvory: důležité je představovat si a (znovu) objevovat. Závěrečné stránky jsou známkou počátku a konce tohoto kosmického příběhu a na konci jsou postavy zabaleny do hvězdného prachu. Víme, že naše DNA je přítomna ve stejném vláknu, kterým jsou vyšívané hvězdy – konec konců, my jsme také stvořeni z hvězdného prachu. Záříme. A po přečtení knihy Nemožný záříme ještě víc.“
Júlia Martins, in Deus me Livro

Kód Kód: 9788090816077
Jméno značky: Centrála
Kategorie: NAUČNÉ
Autorka: Catarina Sobral
Překlad: Nikola Skulinová
Formát: 21 x 28 cm
Vazba: vázaná
Počet stran: 40
Nakladatelství: Centrala
Rok vydání: 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: