7 tipů na cesty

Prázdninový čas utíká, ale ještě se dá stihnout spousta dobrodružství. Připravily jsme pro vás sedm knižních tipů k prázdninovému putování. Informace z nich se budou dětem hodit i ve škole. 

Hledáte inspiraci na cestu do zahraničí? Pak doporučujeme otevřít Knihu na výlety. Malá Mia se svým tatínkem procestovala pěkný kus světa a svoje zkušenosti a tipy sdílí na stránkách téhle skvělé knížky. Nenajdete tu jen rady, co vidět a zažít, ale čekají na vás i zábavné úkoly. Dozvíte se něco ze zeměpisu, dějepisu, přírodopisu, ale i architektury, výtvarného umění a gastronomie. A že je na výlet za hranice málo času? Do Bratislavy, Vídně nebo Drážďan můžete vyrazit kdykoli.

Jezdíte rádi k moři? A víte, jak vznikají vlny, k čemu má ježovka ostny, kdo žere mořskou hvězdici nebo proč jsou plameňáci růžoví? Na rovných 300 otázek týkajících se moře a jeho ekosystému odpovídá praktická modrá knížka Moře v 300 otázkách a odpovědích. Knížka svým pojetím zaujme nejen děti a mládež, ale potěší i zvídavé dospělé.

Máte radši naši přírodu a hlavně les? Pak by tou pravou knihou mohl být Rufus zálesák. Dobrodružným povahám milujícím spaní pod širákem ve volné přírodě zkušený zálesák poradí, jak se správně sbalit – úsporně, ale aby nic nechybělo, kde nabrat tu nejčistší vodu nebo jak vodu upravit, aby byla pitná, z čeho v lese uvařit čaj nebo jak připravit zálesáckou polévku z lišejníku. A taky jak se chovat, aby přírodě naše návštěvě neublížila.   

A když už jsme Venku, sáhneme po Průvodci po tajemstvích přírody. Informacemi nabitá encyklopedie o věcech kolem nás, 352 stran k objevování světa přírody. Proč nosí hlemýžď na zádech dům? Proč ptáci zpívají?  Mají žížaly nos? Kde hledat přírodní továrnu na cukr? Kromě odpovědí na spoustu otázek, najdete v knížce nápady na to, čeho si v přírodě všímat a čemu se raději vyhnout, a taky malý atlas rostlin, živočichů nebo kamenů. A nechybí tu ani veverka (samozřejmě nejradši).

Zkoumáte raději historii a umění? Co se zkusit vydat Po stopách baroka v Čechách? Zámky, kostely, poutní místa… Průvodce nabízí víc než jen tipy na výlety. Dává poznat, jak se v době baroka žilo, jak se lidé bavili, co oblékali, jak slavili nebo co jedli. Seznámíte se s principy barokního umění, architektury, sochařství, malířství, literatury i historickými událostmi. Snad pak rozpoznáte, jaké stopy baroko zanechalo v krajině, v obrazech, v literatuře nebo třeba v písničkách.    

Áďa spadla do kanálu! A díky tomu nešťastnému pádu můžete prozkoumat historii našeho hlavního města. Podíváte se s ní na Vyšehrad jedenáctého století, Karlův most nebo Staroměstský rynk ve století devatenáctém. Poznáte legendu o Golemovi nebo Bruncvíkovi, dozvíte se o Janu Husovi či o tom, k čemu sloužily kašny. A hlavně prožijete dobrodružný příběh, jehož důležitou součástí je i sesterská láska.    

Ještě jedno dobrodružství, tentokrát podle skutečných událostí. Školák Kryštof, vášnivý rybář, chce s partou kamarádů vylovit z obecního rybníka legendárního kapra Bláťulu. Jenže k takovému úkolu vede dlouhá rybářská cesta plná legrace i napětí. Příběh My rybáři z Lužnice se odehrává v jižních Čechách a v knížce nechybí ani mapa řek Lužnice a Nežárky a jihočeských rybníků. 

Přejeme krásné chvíle na cestách i nad knihami.

Vaše 2veverky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení