Dárkový speciál

Vánoce jsou před námi a vy možná přemýšlíte, jakým dárkem potěšit vaše blízké. My jednoznačně doporučujeme knihy :) Vybraly jsme pár tipů na dárky pro všechny generace. 

Tříleté dítě i devadesátiletá babička najdou zalíbení ve dvou pokladech, které z čínštiny přeložila Zuzana Li a které si troufáme přirovnávat k Malému princi. Univerzální poselství o životě a světě kolem nás, poetické texty a okouzlující ilustrace - to jsou knihy Hlemýždím tempem a O čem sní mravenec. "Věděl jsem však, že přátelství vyžadovat nelze, že opravdového přítele mohu jen potkat. A tak jsem uzamkl své srdce a přestal toužit po tom, abych našel spřízněnou duši. Pak jsem ho jednoho dne opravdu potkal a on si mé srdce odemkl."  A jako bonus přírodní papíry Fedrigoni, ten na obálce navíc obsahuje kousky březové kůry... K tomu slizká hlemýždí stopa... Kdo by odolal? 

 

Knihy Petra Síse jsou výjimečné. Nejinak je tomu u novinky Nicky & Věra. Silné téma příběhu Nicholase Wintona a dětí, které se mu podařilo zachránit z Prahy v roce 1939. Další must-have kousek do vaší sbírky knih Petra Síse. Máte rádi dárky, které potěší hned několikrát? Přesně to umí knížka Dopisy Ježíškovi. Michaela Záleská a herečka Marie Doležalová oslovily s prosbou o sepsání dopisu celou řadu známých osobností (třeba Petra Horáčka, Aňu Geislerovou, Dagmar Havlovou).  Z každé prodané knížky putuje 100 Kč na sbírku Pomozte dětem (jistě znáte jejího maskota kuře). A stále ještě máme několik výtisků podepsaných editorkami... Produkce nakladatelství wo-men je pozoruhodná. Do našich tipů jsme vybraly pohled Susan Hawtrhorne do zákulisí vydávání knih, osvětluje jak globalizace ovlivňuje i toto odvětví a vysvětluje, proč je důležité udržet Bibliodiverzitu, tedy různorodost nabídky knih (což je samozřejmě i naše téma a říkáme si, že by mohlo zajímat i naše příznivce). 

 

 Vybíráte dárek pro kamarádku? Doporučujeme deník Poznávám se. Učitelka jógy Elena Brower (mimochodem pusťte si její podcast Practice you, tak se jmenuje v originále i knihy) připravila průvodce po pouti vlastním nitrem. Sama zjistila, že potřebuje svůj život dostat do rovnováhy, zbavit se zátěže, kterou si s sebou neseme v podobě křivd, zlosti, bolesti. Nabízí cestu k přijetí sama sebe, posílení svých silných stránek a přijetí těch slabších. Krásně graficky vypravená knížka udělá radost praktikujícím jógu, teenagerům či milovníkům akvarelu. Zda budete knihu jen číst nebo aktivně dotvářet, záleží už jen na vás. V podobném duchu se nese maličká knížka Dopis mému budoucímu já. Nepamatujete si narozeniny svých blízkých? Nebo jinak - potřebujete, aby vaši blízcí věděli, kdy máte narozeniny? Pořiďte jim praktickou Narozeninovou knížku. Existuje ve dvou verzích - na zeď nebo do kabelky. Od potravy duchovní se přesuneme do opravdové kuchyně. Pro babičky, maminky, vnučky, ale i vnuky máme Kuchařku pro vnučky (autorka Eliška Maixnerová sbírala recepty pro své čtyři vnučky, proto v názvu není mužský rod). Naprostý základ české domácí kuchyně, recepty, které známe z prázdnin od babiček, ale hlavně kniha, podle které opravdu uvaří i kuchař-amatér. 

 

Dva tipy na závěr. Chcete krásnou reprodukci na zeď? V nabídce knihkupectví máme ilustrace od několika autorek, například Andrey Tachezy, Lenky Jasanské, Miluše Gloserové, Zdeňky Kudrnové nebo Veroniky Bílkové z její knihy Ludwig van Beethoven, která zaujala i v zahraničí. A budete-li chtít, můžete si odnést obrázek i v jednoduchém rámu, doma už stačí jen pověsit. Chcete vytisknout knihu vlastní? Třeba s fotografiemi vás, vašich dětí, mazlíčků... nebo jejich výtvory, vkusné kalendáře a  fotoknihy třeba pro prarodiče vám vyrobí ve vyvolej.to, u nás jsou k dostání jejich dárkové poukazy a prohlédnout si u nás můžete, jak jejich produkce vypadá. 

To je samozřejmě jen malá ochutnávka :) Pokud potřebujete s výběrem toho správného dárku poradit, neváhejte nám zavolat nebo napsat. Pokusíme se vám pomoci s výběrem. A samozřejmě platí, že v knihkupectví máme po ruce mnohem víc, než najdete v eshopu. 

Přejeme krásné chvíle s knížkami a především s vašimi blízkými. Krásné Vánoce! 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení