Václav Havel mocný bezmocný ve 20. století

Neohodnoceno

Kniha je pro malé i velké, pro mladé i staré čtenáře.

399 Kč
Skladem (1 ks)

Tento životopis nevypovídá jen o životě Václava Havla a jeho myšlenkovém odkazu, ale také o dějinách střední Evropy ve dvacátém století. Tvoří dokonce jakýsi základ, který by každý žák, student i dospělý mohl a měl znát.
Václav Havel je bezesporu nejvýznamnější českou osobností druhé poloviny 20. století a jeho význam daleko přesahuje naše hranice. Jeho život je však také skvělou příležitostí osvětlit naši moderní historii na pozadí dějinných událostí.
Autor v knize sleduje obě linie. Na počátku je Václav Havel drobnou figurkou v těžkých dějinných zkouškách, později se stává slavným dramatikem, avšak zároveň bezmocným disidentem, kterého tehdejší komunistická moc pronásledovala a zavírala. A přesto nad ní nakonec zvítězí a vstoupí do dějin. Obě linie knihy se tak v závěru propojí.
Autor text nepřetížil informacemi, naopak, využil své zkušenosti z psaní pro děti a mládež. Díky tomu se jedná o knihu určenou jak mládeži, tak dospělým, ale vhodnou také jako doplněk výuky naší moderní historie. V neposlední řadě čtenáři díky ní lépe pochopí podstatu komunismu i každé diktatury, i možnosti jednotlivce žít za všech okolností pravdivý a autentický život.

Kód Kód: 9788072529278
Jméno značky: Práh
Kategorie: NAUČNÉ
Autor: Martin Vopěnka
Ilustrátorka: Eva Bartošová
Formát: 18 x 24 cm
Vazba: vázaná
Počet stran: 96
Nakladatelství: Práh
Rok vydání: 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: