Výstavy ilustrací

Marto Kelbl: Jeden rok, dvě ruce, tři knihy

Jeden rok, dvě ruce, tři knihy - takhle shrnula obsah své výstavy výtvarnice Marto Kelbl. Marto je vycházející hvězdou současné ilustrace. Na kontě má nominaci na cenu Czech Grand Design, Magnesia Litera nebo finále v kategorii Silent Books na veletrhu v Bologni.

Její jméno stojí za autorskými knížkami Ani holka, ani kluk! nebo Tam a zpět, její ilustrace najdete v knihách Není oko jako oko a Začátek a konec. Nevyzývají k velkému dobrodružství už samotné tituly?  

Přijďte se podívat k nám do knihkupectví, co si pro naši zeď Marto Kelbl připravila ve  čtvrtek 18. 4. od 17 hodin

 

Výstava potrvá dva měsíce.
Všimli jste si veverky na ilustraci? :)

Z dílničky paní Žabičky

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Anety Žabkové. Její nezaměnitelné ilustrace představují radostný svět plný barev. Kanálníčci, Žoužel nebo Mylišáci vykouzlí úsměv snad na každé tváři. Aneta si kromě ilustrací připravila pro naši zeď i sérii dřevěných domečků vytvořených pro knížku Městečko.

 Věčně usměvavá autorka slíbila i malý workshop. A i bonbony budou :)

čtvrtek 15. 2. od 16 do 18 hodin v knihkupectví U Průhonu 17, Praha 7 

Tereza Piskláková: Mazal tov!

2. 12. 2023 v 15 hodin

Přivítáme další mladou ilustrátorku, tentokrát Terezu Pisklákovou. 

Před pár dny vyšla nová knížka Mazal tov! Tereza vytvořila základ téhle publikace jako svou bakalářskou práci na Sutnarce v Plzni. Textové části knihy se ujal rabín David Maxa. Společně vytvořili "průvodce" židovskými  tradicemi, svátky, obřady...

Proč Židé pokládají na hroby kamínky a ne květiny? Proč má ukazovátko na Tóru tvar lidské ruky? Proč podle židovské tradice dosahuje chlapec náboženské dospělosti ve třinácti letech a dívka ve dvanácti? Proč při židovské svatbě nevěsta sedmkrát obchází ženicha a z jakého důvodu by měl ženich na konci obřadu rozdupnout skleničku? Nejen to se dozvíte v téhle novince pro všechny zvídavé.

Ilustrace ke knížce Mazal tov! ozdobí naši stěnu na 2 měsíce. 

 

Milan Starý: Samí známí

Stěna v knihkupectví je od 14. 9. 2023 vyhrazena ilustracím Milana Starého. Výstava prezentuje ukázky z neuzavřeného souboru prací, které mají vyprávěcí charakter, ale vznikly bez vazby na text. Zachycují momenty, které mají být výzvou pro domyšlení chybějícího dějového rámce, impulzem pro vytvoření nového literárního mikrosvěta.

Název připravovaného výtvarně-literárního projektu odkazuje na báseň Emanuela Frynty. I zde jde o přehlídku figur, které nás svou bizarní rozmanitostí přivádí k úžasu nad světem kolem nás, k radostné fascinaci pestrostí naznačených příběhů. Jsou to postavy tajemné i směšné, vážné i potrhlé, vždy ale podezřele povědomé.

Vernisáž 14. 9. 2023 v 16 hodin

Klára Pavlovcová

Klára Pavlovcová má na kontě svůj knižní debut - dobrodružství dvou kačerů, kteří se chtějí dostat na vrchol potravního řetězce. Knížku Punťa a Ťunťa vytvořila původně jako svou bakalářskou práci na plzeňské Sutnarce. Na výstavě jsou k vidění právě originály ilustrací k téhle veselé knížce. A protože Klára při tvorbě výtvarného doprovodu využila i frotáž, výstava nabídne i pohled do této techniky. 

Veronika Bílková

Srdečně vás zveme na vernisáž a setkání s Veronikou Bílkovou, autorkou knih Ludwig van Beethoven a Bedřich Smetana. Vytvořila je celé - text, ilustrace i grafická úprava jsou jejím dílem. Její výtvarný projev je v kontextu současné české ilustrace výjimečný. Ludwig van Beethoven získal prestižní mezinárodní ocenění BIB 21 za nakladatelský počin.
Zajímá vás, jak se tvoří kniha o hudbě? Kolik času zaberou rešerše? Proč si Veronika vybrala zrovna hudební téma? Veronika ráda zodpoví všechny zvídavé otázky, a to mezi originály svých ilustrací.

Ve čtvrtek 2. 3. v 17 hodin. 

Těšíme se na vás. 

Andrea Tachezy
Andrea Tachezy má na svém kontě obrovské množství ilustrací pro různá nakladatelství, výstavy a další vlastní tvorbu. Získala i spoustu ocenění. U nás v knihkupectví z její tvorby seženete například pohlednice, pexesa, vánoční i velikonoční ozdoby i kalendáře.
Z knih můžete znát (a nebo už mít doma na poličce): Dědeček v růžových kalhotách, Psí dny (oblíbená kniha našeho knihkupsa), Když dá husa huse pusu nebo třeba o O řůži, která nechtěla spát a mnohé další.
Výstava je k vidění od 10. 11. 2022, potrvá do 4. 2. 2023
7 položek celkem