Výstavy ilustrací

Milan Starý: Samí známí

Stěna v knihkupectví je od 14. 9. 2023 vyhrazena ilustracím Milana Starého. Výstava prezentuje ukázky z neuzavřeného souboru prací, které mají vyprávěcí charakter, ale vznikly bez vazby na text. Zachycují momenty, které mají být výzvou pro domyšlení chybějícího dějového rámce, impulzem pro vytvoření nového literárního mikrosvěta.

Název připravovaného výtvarně-literárního projektu odkazuje na báseň Emanuela Frynty. I zde jde o přehlídku figur, které nás svou bizarní rozmanitostí přivádí k úžasu nad světem kolem nás, k radostné fascinaci pestrostí naznačených příběhů. Jsou to postavy tajemné i směšné, vážné i potrhlé, vždy ale podezřele povědomé.

Vernisáž 14. 9. 2023 v 16 hodin

Klára Pavlovcová

Klára Pavlovcová má na kontě svůj knižní debut - dobrodružství dvou kačerů, kteří se chtějí dostat na vrchol potravního řetězce. Knížku Punťa a Ťunťa vytvořila původně jako svou bakalářskou práci na plzeňské Sutnarce. Na výstavě jsou k vidění právě originály ilustrací k téhle veselé knížce. A protože Klára při tvorbě výtvarného doprovodu využila i frotáž, výstava nabídne i pohled do této techniky. 

Veronika Bílková

Srdečně vás zveme na vernisáž a setkání s Veronikou Bílkovou, autorkou knih Ludwig van Beethoven a Bedřich Smetana. Vytvořila je celé - text, ilustrace i grafická úprava jsou jejím dílem. Její výtvarný projev je v kontextu současné české ilustrace výjimečný. Ludwig van Beethoven získal prestižní mezinárodní ocenění BIB 21 za nakladatelský počin.
Zajímá vás, jak se tvoří kniha o hudbě? Kolik času zaberou rešerše? Proč si Veronika vybrala zrovna hudební téma? Veronika ráda zodpoví všechny zvídavé otázky, a to mezi originály svých ilustrací.

Ve čtvrtek 2. 3. v 17 hodin. 

Těšíme se na vás. 

Andrea Tachezy
Andrea Tachezy má na svém kontě obrovské množství ilustrací pro různá nakladatelství, výstavy a další vlastní tvorbu. Získala i spoustu ocenění. U nás v knihkupectví z její tvorby seženete například pohlednice, pexesa, vánoční i velikonoční ozdoby i kalendáře.
Z knih můžete znát (a nebo už mít doma na poličce): Dědeček v růžových kalhotách, Psí dny (oblíbená kniha našeho knihkupsa), Když dá husa huse pusu nebo třeba o O řůži, která nechtěla spát a mnohé další.
Výstava je k vidění od 10. 11. 2022, potrvá do 4. 2. 2023
4 položek celkem